Зимовий одяг та взуття за сезон зазнає багатьох випробувань. Сніг, волога, низькі температури, сольові відкладення можуть завдати непоправної шкоди улюбленим черевикам чи пуховику. За цими предметами гардероба потрібно доглядати особливо ретельно, інакше кожен сезон доведеться купувати новий одяг та взуття. Яким має бути правильний догляд та захист одягу і взуття в зимовий період, щоб вони служили якомога довше — розповідаємо в цьому матеріалі.
Як доглядати за зимовим взуттям
Постійний вплив води, бруду, льоду та інших несприятливих зовнішніх факторів піддає взуття серйозному випробуванню. Щоб належним чином захиститися від наслідків зимової негоди, варто подумати про це ще до того, як випаде перший сніг. Запорукою підтримки зимового взуття в доброму стані є належний захист у вигляді гідроізоляції. Водовідштовхувальні спреї допомагають захистити взуття від потрапляння вологи всередину та запобігають проникненню бруду вглиб матеріалу.
Чищення
Щоб взуття довше прослужило, його необхідно регулярно очищати. Видалити бруд можна, використовуючи вологу тканину або щітку з м’якою щетиною. Їх треба змочити в розчині мильної води, очистити брудну поверхню, а потім знову протерти її чистою водою. У випадку зі шкіряним взуттям слід бути особливо обережним — таку поверхню легко зіпсувати жорсткими матеріалами, тому краще використати м’яку ганчірку. Для чищення нубуку або замші необхідно використовувати спеціальні засоби: гуму, ластик або щітку.
Видалення солі
Плями від солі виглядають дуже непривабливо, вони можуть спотворити навіть найдосконаліше взуття. Протирання вологою ганчіркою недостатньо. Щоб видалити сіль, спочатку взуття треба очистити теплою водою з милом або спеціальним шампунем, після чого висушити. Далі варто захистити взуття від солі спеціальними засобами.
Що можна використати для догляду за зимовим одягом
Зимовий одяг потребує особливого догляду, адже пуховики, шуби та пальта піддаються впливу низьких температур, опадів, вітру. Перш за все необхідно визначити склад матеріалів, з якого виготовлений зимовий одяг. Якщо це вовняне пальто чи шуба, з ними необхідно поводитися дуже обережно. Такий вид одягу необхідно регулярно віддавати у хімчистку, оскільки в домашніх умовах досконало почистити ці вироби не вдасться.
Пуховики слід чистити відповідно до рекомендацій виробника. Прати їх в домашніх умовах — не найкраща ідея. Найчастіше після домашнього прання куртка втрачає свій первісний вигляд і їй важко повернути форму. Проблему можна поглибити, якщо погано висушити пуховик. У вологому середовищі пух може почати гнити. Тому краще віднести куртку в хімчистку для професійного прання.
Запобігти намоканню та забрудненню куртки чи пуховика можна, використовуючи спеціальні спреї. Вони, утворюючи на поверхні тонкий шар, забезпечують одягу брудо-та водовідштовхувальні властивості. Такі вироби можуть протягом всього сезону залишатись сухими та чистими. Особливо це важливо стосовно одягу для активного відпочинку.
Як зберігати зимовий одяг
Коли зима добігає кінця, важливо одяг та взуття правильно підготувати для зберігання. Для цього необхідно:
- добре почистити взуття та одяг;
- для взуття використати засоби, які не дадуть йому деформуватись;
- використовувати спеціальні чохли або вакуумні пакети для одягу;
- захистити речі від молі.
Зимовий одяг і взуття прослужать довгі роки, якщо за ними правильно доглядати. Спеціальні засоби для захисту одягу та взуття можна придбати в магазині NanoMarket. Вони допоможуть зберегти їх бездоганний вигляд протягом не одного сезону.