В епоху стрімкого зростання цін на енергоресурси та екологічної свідомості, сонячні електростанції стають все більш привабливим рішенням традиційним джерелам живлення, насамперед, державному централізованному енергопостачанню. За останні 10 років світ спостерігає стрімке зростання потужностей сонячної генерації. За даними Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA), загальна світова потужність сонячних електростанцій зросла з 40 ГВт у 2012 році до 843 ГВт у 2022 році, та зростання цієї динаміки триває. Отже, вкладатися в мережеві сонячні електростанції для приватного чи комерційного використання й надалі вигідно, рентабельно, раціонально.
Україна на шляху до сонячної енергетики
Наша країна має значний потенціал для розвитку сонячної енергетики. Завдяки географічному положенню та сприятливим кліматичним умовам, Україна може отримувати значну кількість сонячної енергії. Встановлення сонячної електростанції є вигідним як для бізнесу, так і для приватних домогосподарств. Насамперед це пояснюється наступними перевагами:
- Зменшення рахунків за електроенергію або навіть повна енергетична незалежність від централізованого енергопостачання, в залежності від обраної конфігурації електростанції та способу реалізації живлення в нічну пору доби.
- Зниження викидів CO2. Власне, використовуючи чисту енергію світла, ми відмовляємося від спожитку енергії, яка генерується на спалюванні викопних видів палива, газу, нафтопродуктів, вугілля, тощо.
- Можливість продавати надлишки електроенергії. Найперспективніша річ приватної сонячної електростанції полягає у тому, що надлишок згенерованої електроенергії можна продати в централізовану мережу, склавши договір та встановивши спеціальний лічильник для обліку.
Варіант сонячної електростанції для будинку
Хоча дехто в Інтернеті й подейкує про можливість повної енергетичної незалежності в приватному господарстві при потужності сонячних панелей та інвертору на рівні 3-5 кВт, на практиці цього може вистачити впритик, а тому маючи надлишкову потужність на 10 кВт ви зможете гарантувати собі повний спокій для забезпечення світла, енергії й опалення в будинку, та завжди мати надлишок електроенергії для продажу у мережу. Втім, для середньостатистичного будинку з електроспоживанням 500 кВт-год на місяць справді буде достатньо, щоб мережева сонячна електростанція генерувала 3-5 кВт. Таку потужність сучасні мережеві сонячні електростанції генерують в комплектації на 10 панелей.
Варіант для початку бізнесу
З бізнесом ситуація складається дещо інакша, адже необхідно таку купити мережеву сонячну електростанцію щоб отримувати рентабельний рівень щомісячного доходу та при цьому мати змогу компенсувати її вартість в осяжній перспективі. Саме тому ось тут на сайті https://solar-energy.com.ua/gotovye-resheniya/merezhevi-sonyachni-elektrostanciyi-dlya-biznesu/ варто розглянути готові мережеві сонячні електростанції України під ключ потужністю 30-50 кВт.