Фахівці магазину вживаних Apple розповідають, що таке eSIM, які айфони підтримують віртуальну SIM-карту і як все налаштувати.
Що таке eSIM на iPhone і для чого вона потрібна
Отже, eSIM – це цифрова SIM-картка, яка дозволяє користуватися тарифним планом без використання фізичної карти. Віртуальну «сімку» можна замовити на сайті оператора, не виходячи з дому. Перехід на eSIM дозволяє не ходити в салон оператора для покупки тарифу, уникати поломок фізичної SIM (а вони трапляються) і, за потреби, швидко змінювати тарифи та номери, просто «увімкнувши» іншу віртуальну «сімку». А головне, можна використовувати дві SIM-картки на одному iPhone одночасно, наприклад, на iPhone 14 Pro бу. Як і новий апарат, вживаний айфон також дозволяє активувати стільниковий план оператора зв’язку без використання фізичної SIM-картки.
З українських компаній мобільного зв’язку на даний момент з eSIM працюють:
- Київстар;
- Lifecell;
- Vodafone.
Які моделі айфонів підтримують eSim
Компанія Apple активно просуває технологію eSIM. Першими айфонами з підтримкою віртуальних SIM-карт стали iPhone XS, XS Max та XR з iOS 14.5. Тобто з 2018 року всі «яблучні» смартфони, зокрема, модифікації iPhone Pro, iPhone Mini та SE 2-го покоління, також працюють з віртуальними «сімками».
Які айфони підтримують eSIM:
- iPhone XS, XS Max, XR;
- iPhone SE (починаючи з 2-го покоління);
- iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max;
- iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max;
- iPhone 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max;
- iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max;
- iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max.
Винятком є айфони, випущені для континентального Китаю, а також окремі моделі для Гонконгу та Макао, що можуть мати відразу два слоти для фізичних SIM-карт.
Останнім часом у продажу почали з’являтися iPhone без слота для SIM-карт. Такі пристрої орієнтовані на роботу з eSIM та дозволяють одночасно використовувати два віртуальні тарифи. Вони випускають насамперед для американського ринку. І серед них можуть бути телефони, заблоковані під SIM-картки певного оператора. На такий девайс можна нарватися, купуючи, наприклад, iPhone 14 Pro бу в неперевіреному магазині. «ЯК НОВИЙ» виключає подібні ситуації, пропонуючи гаджети без блокування.
Як налаштувати віртуальну SIM-карту на iPhone
Заходимо в «Налаштування», переходимо до розділу «Стільниковий зв’язок». Потрібний пункт меню називається «Додати стільниковий тариф». Айфон автоматично вмикає камеру і готовий до сканування QR-коду, наданого оператором зв’язку. В ньому зашифровано всю інформацію про електронну SIM-картку.
На один телефон можна додати відразу кілька тарифів та включати їх по черзі. Наприклад, Айфон 14 Про бу може одночасно запам’ятовувати до восьми eSIM, більш старі моделі – до п’яти. Змінити одну картку eSIM на іншу можна в меню. А, отже, не потрібно шукати скріпку, вимикати смартфон та змінювати фізичну картку. І це справді зручно!
QR-код, що надається оператором, може бути як одноразовим, так і багаторазовим.
Як використовувати звичайну та електронну SIM-картки в iPhone 14 Pro бу одночасно
Якщо айфон випущено для європейського ринку, він, швидше за все, має і фізичний роз’єм SIM-карти, і можливість роботи з eSIM. Такі смартфони можуть одночасно підтримувати два номери. Один – з фізичної карти, інший – з eSIM. Починаючи з iPhone 13 бу, також з’явилася можливість працювати одночасно з двома eSIM.
Виклики, дзвінки Facetime, SMS та iMessage з цих двох номерів можна буде приймати одночасно. Якщо підключено кілька eSIM, то можна вибрати тариф, що буде активний в даний момент.
Для передачі мобільних даних потрібно вибрати лише один тариф: зайдіть у «Налаштування», натисніть «Мобільні дані» та виберіть номер, який відповідатиме за мобільний інтернет.
Корисним налаштуванням є «Вибір мобільних даних», яке дозволяє айфону автоматично перемикати передачу мобільних даних між тарифами, коли це потрібно, наприклад, для роботи з дзвінками Wi-Fi.
Як відновити eSIM на новому iPhone
Якщо ви вже давно використовуєте eSIM, але вирішили оновити айфон, то перенести тариф зі старого телефону на новий – хвилинна справа. Є лише одна умова: обидва «яблучні» смартфони мають працювати на iOS не нижче 16 версії. Отже, можливо, доведеться оновити програмне забезпечення. При первинному налаштуванні нового телефону необхідно вибрати «Налаштування стільникових даних» – «Перенесення з iPhone поруч», та дотримуватися вказівок на екрані нового телефону. Пристрої обміняються всіма необхідними даними по Bluetooth.
Складніше, якщо старий iPhone з eSIM зламаний. У такому випадку відновити доступ до eSIM на новому телефоні вийде лише за допомогою QR-коду. Запитайте такий у мобільного оператора або знайдіть старий багаторазовий.
Якщо бажаєте оновитись на більш сучасний айфон зі старого, але не маєте багато коштів, обирайте Айфон 14 Про бу на сайті «ЯК НОВИЙ». Попри те, що апаратом раніше користувались, він підтримує всі опції, зокрема, eSIM. А його зовнішній вигляд майже не відрізняється від нового.