Ретранслятором Wi-Fi називається пристрій, який приймає сигнал від основного Wi-Fi-роутера на максимально прийнятній для нього відстані, щоб передавати це покриття в своєму місці розташування. Таким чином відбувається розширення зони покриття бездротового інтернету без необхідності прокладати нові кабелі, об’єднювати в надскладну систему декілька роутерів, підключати декілька тарифних планів від провайдеру інтернету, займатися впровадженням інших нерентабельних ідей масштабування інтернет-покриття. На велике щастя, придбати ретранслятор WI-FI можно вільно і вони доступні, тому реалізувати розширене покриття можна будь-де, як в готельному комплексі чи ресторані, так і в своїй квартирі чи будинку.
Ретранслятори Wi-Fi знаходять широкого використання в різних контекстах. Вони особливо корисні для:
- Розширення зони покриття Wi-Fi в приватному, комерційному і промисловому секторі.
- Розширення дії зони Wi-Fi в садах, на терасах або балконах, прибудинкових територія, відпочинкових зонах готелів, тощо.
- Покращення якості сигналу Wi-Fi в місцях з перешкодами, такими як стіни, перегородки або металеві конструкції.
Можливості ретрансляторів
Розмір зони покриття, яку можна розширити за допомогою ретранслятора Wi-Fi, залежить від декількох факторів, включаючи:
- Потужність передавача ретранслятора.
- Кількість перешкод між ретранслятором і основним Wi-Fi-роутером.
- Розташування ретранслятора.
Зазвичай, один ретранслятор Wi-Fi здатний розширити зону покриття на 50-100 метрів у приміщенні і на 100-200 метрів на відкритому повітрі.
В одній мережі Wi-Fi може працювати кілька ретрансляторів. Це дозволяє ще більше розширити зону покриття і фактично нівелює поняття обмежень зони покриття за площею. Однак, важливо правильно розмістити ретранслятори, щоб уникнути перешкод один одному. Що важливо, ці пристрої прості у використанні і не вимагають спеціальних знань або навичок, а лишень первинного налаштування.
Однак, важливо враховувати, що використання ретранслятора має побічну дію у вигляді незначної втрати швидкості Wi-Fi. Як правило, втрати швидкості не перевищують 20-30%. Крім того, під час використання ретрансляторів слід бути готовим до форс-мажору із їх підключенням, адже при короткочасному розриві сигналу від роутеру (скажімо, виключення світла) не завжди ретранслятор може автоматично відновити зону покриття і за цим необхідно слідкувати додатково.