Повітряний компресор — це корисний пристрій, який використовується як на різноманітних виробництвах, будівництві чи автосервісі, так і в домашніх умовах. Він дозволяє стискати повітря та подавати його під тиском для різних потреб: фарбування, очищення, роботи з пневматичним інструментом. В Україні великий вибір повітряних компресорів пропонує магазин «Тиск», а от як працює цей агрегат та як підібрати відповідну своїм потребам модель — розповімо в цій статті.
Що таке повітряний компресор
Повітряний компресор являє собою пристрій, який стискає навколишнє повітря і нагнітає його у спеціальний резервуар або безпосередньо в систему, після чого подає його під необхідним тиском. Подача повітря може здійснюватись у пневматичні інструменти, розпилювачі фарби або води, а також різноманітне виробниче обладнання.
Повітряні компресори бувають різних видів, кожен з яких має свої характеристики та призначення. Зазвичай їх класифікують за кількома параметрами.
За принципом дії
Залежно від механізму та його принципу роботи, компресори поділяються на:
- Поршневі — функціонують за допомогою поршня, що стискає повітря в циліндрі. Вони працюють досить гучно та потребують регулярного обслуговування, проте є найбільш доступними з усіх моделей.
- Гвинтові — використовують два гвинти, що стискають повітря. Відрізняються високою продуктивністю, низьким рівнем шуму та ефективністю, проте коштують дорожче.
- Мембранні — застосовуються у специфічних сферах, наприклад у медицині або фармацевтиці, де важливо уникати контакту повітря з мастильними матеріалами.
Вибираючи компресор за його принципом дії, слід враховувати, в якій сфері та для яких саме робіт він буде використовуватись. При цьому для більшості випадків поршневої моделі буде цілком достатньо.
За наявністю масла
Компресор може бути обладнаний системою розбризкування мастила, або бути без неї. Масляний пристрій працює тихіше та може прослужити значно довше. Проте його час від часу потрібно обслуговувати.
Безмасляний компресор подає повітря без домішок мастила. Завдяки цьому він має значно простішу конструкцію та зручний у використанні. Така модель чудово підходить для харчових, медичних та фармацевтичних виробництв.
За типом живлення
Значну роль у роботі та ефективності компресора відіграє також його тип живлення. За цим параметром є такі види пристроїв:
- електричні — це найпоширеніші моделі, вони працюють від мережі 220 В;
- бензинові/дизельні — автономні компресори, які можна використовувати у місцях без електроживлення.
Що стосується запуску компресора, то він може здійснюватись вручну або за допомогою електростартера. Останній варіант значно зручніший та не потребує докладання зусиль, проте моделі з електростартером коштують дещо дорожче.
Як правильно вибрати повітряний компресор
Оскільки кожен компресор має свої певні характеристики, до його вибору необхідно підходити дуже ретельно. Для цього слід враховувати кілька параметрів:
- Продуктивність (л/хв) — залежить від кількості споживаного повітря компресором. Для побутових робіт достатньо 150-300 л/хв, для професійних знадобиться 500 л/хв і більше.
- Робочий тиск — більшість компресорів працюють у діапазоні 6-10 Бар.
- Рівень шуму — гвинтові моделі тихіші, порівняно з поршневими.
- Додаткові функції — сучасні компреси можуть підтримувати такі функції, як автоматичне вимкнення, осушення повітря та зменшення вібрацій.
Повітряний компресор — це універсальний пристрій, який стане в пригоді у багатьох сферах. Ознайомитись більш детально з його різновидами та придбати модель відповідного типу можна на сайті магазину «Тиск».
