Сучасна людина, в своєму нестримному прагненні до свободи, власними ж руками обмежує цю свободу дротами живлення і необхідністю мати десь поруч вільну розетку. І оскільки питання користування смартфонами та іншими цифровими гаджетами для багатьох є питанням професійної діяльності та банального виживання у динамічному світі, говорити про повернення у доісторичний час без смартфону не є доцільним. Тому існує безмежний потенціал для того, щоб мати якщо не розетку в межах близької доступності, то хоча б павербанк. Як же купити повербанк, на що звернути увагу та які бренди заслуговують уваги?
Ринок павербанків стрімко розвивається, щорічно випускаючи мільйони нових пристроїв. Не дивно, що в цьому різноманітті вибрати дійсно якісний павербанк, який буде надійним помічником протягом багатьох років, буває складно.
5 найважливіших ознак, на які слід звертати увагу при виборі павербанку
1. Тип акумуляторних елементів та виробник
- Найкращими типами акумуляторів вважаються. Li-Po (літій-полімерні) та Li-Ion (літій-іонні). Також стрімко зростає попит на елементи живлення LiFePO4, однак вони є дорожчими і частіше використовуються у портативних електростанціях.
- Найякісніші павербанки використовують елементи живлення виробництва LG, Samsung та Panasonic, однак на практиці цей показник не зазначається на корпусі пристрою і дізнатися його можливо тільки взявши на віру те що зазначає виробник павербанку, або ж власноруч розібравши пристрій та позбувшись гарантійного покриття. Є ще перевірений варіант пошукати відео на YouTube, як хтось із допитливих користувачів вже зробив це замість вас.
- Уникайте дешевих павербанків з невідомими акумуляторами, адже вони зазвичай використовують неякісні елементи живлення, які гарантовано не відповідають зазначеній ємності та потужності, а ще мають вкрай низький ресурс роботи.
2. Бренд павербанку
Відомі бренди павербанків. Завжди виправданим буде вибрати повербанк Baseus, Anker, Xiaomi, Borofone, Hoco., LogiLink. Ці бренди гарантують високу якість продукції, надійність та безпеку.
3. Вага павербанку
Вага павербанку — це не просто показник його габаритів, але й непряме свідчення відповідності зазначеній ємності. Якісні павербанки з великою ємністю не можуть бути занадто легкими. Отримати опосередковане уявлення про те, чи має павербанк необхідну ємність, буде просто порівняти його вагу із пристроями інших виробників.
4. Якість інших внутрішніх компонентів
Важливим фактором є якість керуючої плати, кабелів та інших компонентів павербанку. Деякі із цих ознак можна визначити для себе просто переглядаючи пристрій на прилавку, адже неякісні кабелі та порти справді виглядають дешево.
5. Вихідна потужність
Для зарядки смартфонів та планшетів достатньо потужності 10-18 Вт. Однак якщо ви плануєте заряджати ноутбуки, вам знадобиться павербанк з потужністю 45 Вт або більше. Також важливо щоб павербанк мав декільках портів USB для зарядки кількох пристроїв одночасно. Наявність додаткових функцій як LED-дисплей, захист від короткого замикання та водонепроникність будуть великою перевагою.