Ноутбук є складним, проте дуже зручним пристроєм для навчання, розваг і роботи в будь-якому місці. Однак, як і будь-який інший електронний пристрій, ноутбуки можуть виходити з ладу. Це не обов’язково має статися сьогодні саме з вашим ноутбуком, проте він, як і всі інші, має слабкі місця, які варто мати на увазі. Також не завадить мати на приміті, що якісний ремонт ноутбуків Київ можна зробити в майстрні Smart Repair.
Найчастіші поломки ноутбуків, статистика
За статистикою, найчастішими поломками ноутбуків є:
- Екран. 20-25% поломок. Причиною поломки екрану є механічні пошкодження, такі як удари, падіння або потрапляння рідини. Також на ньому можуть утворюватися так звані мертві пікселі, сліди вигорання матриці, втрата чутливості сенсора (якщо він є сенсорним), поломка підсвітки тощо. Зазвичай всі несправності з екраном вирішуються шляхом заміни матриці.
- Жорсткий диск. 20-25% поломок. З цією несправністю на ремонт ноутбуків в Києві потрапляє ледь не найбільше пристроїв. Найчастіше причиною поломки є струси, удари, падіння або потрапляння рідин. Також жорсткий диск може вийти з ладу внаслідок природного зносу, адже сама конструкція з рухомими частинами має слабину. Тому найкращою сучасною альтернативою HDD в ноутбуці є використання SSD.
- SSD диск. 10-15% поломок. Проте перехід від HDD на SSD не гарантує що він ніколи не вийде з ладу, адже може виникнути несправність контролера або флеш-пам’яті, хоча це й дуже малоймовірно.
- Оперативна пам’ять. 5-10% поломок. Найчастіше ремонт лептопа з даною проблемою необхідний через несправність мікросхеми або перегрів, внаслідок чого в пам’яті виникають биті кластери, які не можуть бути зчитаними та записаними, що призводить до перебоїв в роботі операційної системи та програмного забезпечення, викликаючи появу «синього екрану».
- Порти. 5-10% поломок. Всі без виключення порти страждають від недбалого використання, виходять з ладу внаслідок механічних пошкоджень, перегріву або ж несправності контролера. У випадках з портами їх деколи можна перепаяти на платі, а на практиці діагностика ноутбука ціна з такою несправністю виконується користувачами рідко, особливо якщо це стосується карт-рідеру чи портів USB, коли вони не використовуються, або ж мають резервну кількість.
- Процесор. 5-10% поломок. Дуже витривалий компонент, який боїться лишень декількох проблем: перегріву, перебоїв із напругою від блоку живлення.
- Блок живлення. 5-10% поломок. Найчастіше причиною поломки є несправність компонентів або механічні пошкодження.
Замість висновку
До вищенаведеного переліку не входить батарея, клавіатура та інші компоненти, проте вони теж доволі часто ломаються і їх приносять сервісний центр ноутбуків, особливо що стосується батареї. В середньому якщо ноутбук пропрацював до 10 років, в ньому гарантовано буде необхідно замінити саме батарею, а вже потім аналізувати стан інших компонентів. Найбільше поломок виникає саме в перший рік експлуатації ноутбука. Що характерно та в побутовому використанні вони виходять з ладу частіше, ніж в офісі.
Отже, будь-який ноутбук вимагає дбайливого ставлення. Дотримуючись правил експлуатації та регулярного обслуговування можна рідше відвідувати сервіс ремонту ноутбуків, а також значно продовжити термін служби свого пристрою і уникнути серйозних поломок.