В умовах сьогодення, коли майже всі операції та процеси можна здійснити онлайн, важливим питанням постає придбання техніки, яка виступить ланкою зв’язку між інтернетом та користувачем.
На часі ноутбук є чимось посереднім між стаціонарним персональним комп’ютером та планшетом. Ноутбук, як пристрій, підкупає користувачів мобільністю та компактністю у порівнянні з повнорозмірним ПК, а встановлені операційні системи Windows, Linux чи macOS забезпечують можливість користуватися спеціалізованими програмами, які не підтримуються на Android. Також ноутбуки можуть працювати від 5 до 10 годин на вбудованих акумуляторах, що іноді є вельми важливо. Обирати ноутбуки рекомендуємо в інтернет-магазині Recorder. Зважаючи на лояльні ціни, схвальні відгуки покупців та орієнтованість консультантів саме на Ваші індивідуальні потреби – ми впевнені, що Ви залишитесь задоволені покупкою. А поки що розберімося як обрати ноутбук для навчання студента чи школяра.
Як вибрати ноутбук школяру?
При виборі ноутбука для школяра чи студента варто керуватись економічною доцільністю покупки та не переплачувати зайві кошти за функції техніки, які на разі не є затребуваними, проте можуть стрімко та в рази збільшити вартість ноутбука. Варто пам’ятати, що більше – не завжди означає краще! То ж який ноутбук обрати?
Основні характеристики, на які першочергово варто звернути увагу:
- Процесор. Якщо Ви плануєте використовувати ноутбук виключно для навчання, то немає сенсу переплачувати за потужний процесор. Для онлайн-навчання з використанням технологій Zoom або Meet достатньо буде Intel Celeron, Pentium, AMD. Для складніших задач, включаючи невибагливі прості ігри, варто розглянути Intel Core i5, що має достатню продуктивність, може працювати з важкими програмами та досить низьке енергоспоживання. Потужніші процесори, такі як Intel Core i7 або AMD Ryzen 7, споживають більше енергії, знижуючи при цьому час автономної роботи.
- Оперативна пам’ять (RAM). Для того, щоб забезпечити комфортну роботу за ноутбуком, обсяг оперативної пам’яті пристрою, на сьогодні, має становити не менше 8 Гб. Менший обсяг оперативної пам’яті може стати причиною сповільнення роботи системи. Якщо Ви все ж вирішили придбати ноутбук з 4 Гб оперативної пам’яті, важливо, щоб материнська плата мала додаткові слоти для можливості подальшого розширення RAM до 16 Гб або більше.
- Внутрішнє сховище. Також є важливою характеристикою ноутбука. Рекомендуємо Вам обирати ноутбук з накопичувачем SSD типу та об’ємом 256-512 Гб. SSD, на відміну від HDD, забезпечує швидке завантаження системи, безшумну роботу та стійкість до струшувань або незначних механічних впливів. Якщо надалі у Вас виникне потреба встановити накопичувач з більшою місткістю – не проблема! Ви з легкістю зможете це зробити.
- Екран. На сьогодні стандартним вважається розмір діагоналі дисплея, що становить 15,6 дюйма. Екран з меншою діагоналлю може викликати втому очей при тривалій роботі, особливо при читанні. Проте, з урахуванням потреби транспортування, для щоденного перенесення краще обирати компактні ноутбуки з діагоналлю 12,5-13,3 дюйма. Мінімально допустимою роздільною здатністю є Full HD, що становить 1920×1080 пікселів.
- Відеокарта. Для навчальних задач цілком достатньо інтегрованої відеокарти.
- Автономність. Оптимальний час автономної роботи ноутбука становить 4-6 годин. В умовах можливих блекаутів цей показник стрімко підвищує свою значущість. Ноутбуки з акумуляторами більшої ємності значно дорожчі, тому, можливо, варто розглянути варіант придбання звичайного ноутбука разом з зарядною станцією.