Друковані паперові щоденні і щотижневі видання, здається, вже як вимираючий вид: хоча їх ще можливо побачити на прилавках поштових відділень та кіосків із написом «Press», це не змінює того факту, що левову частку своїх прибутків вони вже давно і стабільно отримують із цифрового поля, розвичаючи власну видавничу справу онлайн. То ж не є дивним той факт, що все частіше видання із наших закладок взагалі не мали друкованого минулого, а одразу народилися в цифрі. Так що змінилося з тих пір, коли газети та видання були виключно друкованими, до тих пір, коли вони прагнуть стати виключно цифровими?! Адже всі гарячі теми сьогодення, новини компаній, ключові події дня, ми читаємо онлайн.
Що стало кращим
- Доступність. Завдяки розвитку Інтернету новини стали доступнішими, ніж будь-коли раніше. Зараз кожен може отримати доступ до інформації з будь-якої точки світу, в будь-який час доби. Це особливо важливо для людей, які живуть у віддалених районах або мають обмежений доступ до традиційних ЗМІ, та при цьому прагнуть читати своє улюблене видання, що стосується безпосередньо їх домівки, їх країни, регіону чи безпосередньо міста / селища.
- Швидкість. У цифрову епоху новини поширюються набагато швидше, ніж у минулому. Терабайти мультимедійного контенту і текстів генеруються онлайн-виданнями на кшталт slk.kh.ua щодня. Завдяки соціальним мережам та іншим онлайн-платформам новини можуть бути доступні відразу після їхнього настання. Це дозволяє людям бути в курсі останніх подій в реальному часі, буквально відчуваючи як пишеться повістка дня.
- Індивідуалізація. У цифрову епоху користувачі можуть отримувати новини, які точно відповідають їхнім інтересам. Завдяки персоналізованим новинним потокам люди можуть отримувати лише ту інформацію, яка їх цікавить, і фільтрувати те, що їм не цікаво. Це особливо важливо для людей, які перебувають у постійному інформаційному потоці.
- Безпека. Питання безпеки повне протиріч і застережень. З однієї сторони, читачі в онлайн можуть легко блокувати скомпроментовані видання та обирати тільки перевірені джерела. З іншого боку, до переліку перевірених джерел завжди можуть потрапити видання із прихованими спонсорами і мотивами, що можуть грати провокативну довгострокову партію в інтересах замовників, політичних діячів і корпорацій. Тому питання інформаційної гігієни, нажаль, покладається виключно на користувачів в повному обсязі.
У підсумку переваг, ці зміни роблять новини, швидкими, індивідуальними і легко доступними, що дозволяє людям бути краще інформованими про світ навколо них.
Недоліки
Разом з тим, цифрова ера принесла з собою і деякі значні недоліки.
- Брехня та дезінформація. В Інтернеті легше поширювати неправдиву інформацію. Це призвело до зростання кількості дезінформації та фейкових новин.
- Поширення екстремізму. Інтернет також сприяє поширенню екстремістських ідей. Це може призвести до зростання насильства та тероризму.
- Втрата контролю. У цифрову епоху користувачі мають менше контролю над тим, яку інформацію вони отримують. Завдяки фільтрам новин та алгоритмам соціальних мереж люди можуть бути піддані маніпуляціям.