Як правильно вибрати мережевий сонячний інвертор?
При цьому важливу роль відіграє не лише ефективний вибір цього обладнання, а і процес встановлення. Даний пристрій повинен забезпечити трансформацію постійного струму в змінний. Тому інвертор порівнюють з серцем системи сонячного енергозабезпечення.
Інвертор є особливим механізмом, завдяки якому проходе перевтілення постійного струму в змінний.
Зазвичай постійний струм для сталого функціонування інвертора добувають як сонячні, так і акумуляторні батареї, в залежності від потреб та обраної системи. Використання частіше за все продуктивне тоді, коли потрібне запасне електроживлення в разі коливань та відключень у загальній електромережі.

Результат пошуку зображень за запитом «мережевий інвертор»
Даний пристрій дає можливість системі електропостачання функціонувати максимально злагоджено та синхроно. Така характерна перевага показує, що перетворювач може перевтілювати струм отриманий від сонячних модулів і міняти отриману електрику, яка йде з загальної мережі. Звідки і назва такого інвертора — мереживий. Ці спеціальні механізми встановлюються між сонячною панелю та мережею змінного струму напругою 220 вольт. Їх використання результитивне лише вдень, коли необхідне забезпечення працездатності деяких електроприладів, які з’єднані безпосередньо з самим інвертором.
Фахівці радять, щоб провести продуктивний вибір цього пристрою треба зупинитись на загальновідомих параметрах: номінальна і найвища потужність пристрою; ККД інвертора; споживана потужність без врахування навантаження; температурний режим; маса інвертора. Крім цього теж важливими показниками є і залежність потужності цього механізму від вихідної напруги сонячної батареї: при 12 В — до 600 Вт; при 24 В — від 600 до 1500 Вт; при 48 В — більше 1500 Вт .
Великий вибір сонячних мережевих інвертор дивіться на сайті: prel.prom.ua
Враховуючи всі дані, які необхідні для ефективного вибору перетворювача, слід акцентувати увагу і на такій деталі, як пускова потужність, адже до того, як прилад буде працювати в звичному режимі, при запуску потужність може коливатись зі значними перепадами. Така потужність може тривати декілька секунд, а потім інвертор функціонує як треба.
Мережеві інвертори в звичайних системах де відсутні додаткові акумулятори мають регулятори відбору максимальної потужності і спеціальні пристрої для контролю потужності сонячних батарей.
Таке спеціальне рішення допомагає автоматично працювати інвертору, в той час як потужність фотомодулів буде достатньою для генерації змінного струму. Крім цього мережеві інвертори можуть мати стандартні розетки, щоб була можливість підключення до різноманітних пристроїв.
Інвертор — це серце всієї системи перетворення сонячної енергії в електричний струм. Його вибирають виходячи з передбачуваної кількості фотомодулів, які здатні генерувати світло, тому перед вибором необхідно визначитися зі своїми фінансовими можливостями, амбіціями на цей рахунок — оскільки переробляти систему або модернізувати в майбутньому, буде дуже недешево.